Magyarország éghajlata
Mangrove erdők
Trópusi és szubtrópusi tengerpartokon, folyótorkolatokban és lagúnákban található különleges mocsaras ökoszisztémák, ahol a sós és édesvíz keveredik.
Másfél fok
A Párizsi Klímamegállapodás alapvető célkitűzése a globális felmelegedés mértékének az iparosodás előtti szinthez képest legfeljebb 1,5 °C-ra való korlátozására
Másfél fokos életmód
Fenntartható életvitel, amelynek célja, hogy a Föld globális felmelegedését 1,5°C alatt tartsuk az iparosodás előtti szinthez képest. Az egyén és a közösségek napi döntéseikben csökkentik a szén-dioxid-kibocsátásukat a klímavédelem érdekében.
Megkülönböztetett felelősség elve
A klímaváltozás vonatkozásában azt jelenti, hogy a különböző országoknak eltérő mértékű felelősségük van az éghajlatváltozás kezelése terén, tekintettel történelmi kibocsátásaikra és fejlettségi szintjükre.
Megújuló energiaforrások
Olyan energiaforrások, amelyek természetes módon folyamatosan megújulnak, és gyakorlatilag kimeríthetetlenek
Méltányos átállás
Az energia- és gazdasági rendszerek átalakítását a klímaváltozás mérséklése érdekében úgy kell végrehajtani , hogy közben figyelembe vesszűk a sérülékeny társadalmi csoportok érdekeit
Mélyalkalmazkodás
olyan megközelítés, amely azt feltételezi, hogy a klímaváltozás hatásai olyan súlyosak és visszafordíthatatlanok lesznek, hogy a jelenlegi társadalmi, gazdasági és környezeti rendszerek összeomlása elkerülhetetlen. Ez a szemlélet reménytelennek tartja a klímaváltozás mérséklését (mitigáció)
Metán
A metán (CH₄) egy színtelen, szagtalan és rendkívül gyúlékony gáz. Erőteljes üvegházhatású gáz, amely a légkörbe kerülve hozzájárul a globális felmelegedéshez.